0
        

    
  


     

 

  

      

Grupa taneczna "Chilli" została założona w lutym 2009 roku przez Ewę Matuszczak w Lubaszu. Chilli to dziś ponad 50 osób, wchodzących w skład różnych grup wiekowych - najmłodsza "Małe Chilli", średnia "Chilli" i grupa gimnazjalna "Mega Chilli", czynnie uczestniczących w zajęciach tanecznych i biorących udział w licznych występach na terenie Gminy Lubasz, przeglądach tanecznych, konkursach, zawodach w aerobiku grupowym na szczeblu rejonowym i wojewódzkim.

Grupa wykorzystuje w swoich choreografiach muzykę filmową. Odbiór muzyki filmowej, przybliżony zostaje dzięki pokazaniu jej w przystępnej wersji tanecznej, prezentowanej z wielką precyzją przez małych reprezentantów grupy. Podobnie trudny w odbiorze jazz to wspaniała pożywka dla tańca i wielkie wyzwanie choreograficzne. Dlatego też w programie zespołu znalazły się kompozycje jazz’owe. Wyciągnięcie z muzyki tego, czym w istocie jest, nie ogranicza się i nie kończy na filmie, modernjazzie. Hip-hop to także jeden z gatunków, gdzie tancerze nie tylko odnajdują swoje miejsce, ale potrafią doskonale zaprezentować zdobyte umiejętności. Rokrocznie również przygotowujemy się do zawodów szkolnych w aerobiku grupowym.

w Roku Szkolnym 2012/2013 rozpoczęliśmy realizację projektu finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Laleczka z Saskiej porcelany”. Dziewczynki z grupy „Chili” rozpoczęły serię warsztatów tanecznych. Najpierw z choreografem grup „Miraż” i „Iskierek”, a dalej wyruszyły na 3 dniowe warsztaty taneczne do Poznania. W piątek mieliśmy okazję zwiedzić Teatr Wielki. Poznaliśmy jego kulisy. Zafascynował nas wyjątkowy klimat tam panujący. Po tych wrażeniach przyszedł czas na przedstawienie baletowe przygotowane przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Nauczyliśmy podstaw baletowych i przekonaliśmy się, ze aby tak wspaniale tańczyć potrzeba wiele talentu, ale przede wszystkim pracy.  Po warsztatach wyruszyliśmy na obiadokolację w restauracji „Pastela”. Po dniu bogatym w wrażenia nastąpił  czas na ulokowanie się w hostelu „Melody” na Starym Rynku. Sobota była również wypełniona wieloma atrakcjami. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Rynku. Następnie obejrzeliśmy Makietę Poznania. Podziwialiśmy również mnogość i egzotyczność instrumentów w Muzeum Instrumentów Muzycznych. Nie zabrakło również słynnych Koziołków poznańskich. Zachwyciły nas warsztaty z hip-hopu. Mieliśmy okazje trenować ze świetnymi instruktorami. Nasze wojaże zwieńczyła wizyta na Malcie i zabawa na torze saneczkowym. Ostatni dzień wycieczki upłynął nam na ponownie na warsztatach tanecznych. 

Środki pozyskane na realizacje projektu 35 000 złotych. 

NASZ FACEBOOK

Z pozdrowieniem!

Ewa Matuszczak

 

Zajęcia grupy Tanecznej Chilli w każdy wtorek od godz. 14:00 - 15:00 - klasy I-III

wtorek od godz. 15:00 - 16:00 - klasy IV - VI

piatek o godz. 14:00 - 15:00 klasy I-III

godz. 15:00 - 16:00 klasy IV-VI

Zapraszamy!